Patnáct kousků, takový byl konečný rezultát prvního zápasu Kadaně v tuzemské nejvyšší soutěži pozemního hokeje. Není to překvapivý výsledek, byť výše skóre může mnohé šokovat.

Ano, patnáct gólů je opravdu hodně a samozřejmě jich mohlo být méně. To, že je rozdíl mezi aktuálním českým mistrem Liticemi a Kadani tak velký se dalo čekat. Pro naše hráče jde o střet s naprosto jiným levelem, ze kterého je potřeba si leccos odnést a poučit se.

Kadani příliš nepomohl ani smolný začátek. První gól padl po nepříjemné teči ze vzduchu po pár vteřinách, při druhém pomohla soupeři šťastná tyčka, která se odrazila dovnitř přímo soupeři na hokejku. Litice byli samozřejmě lepší a neustále do toho šlapali. Není se čemu divit, čeká je EHL a v Londýně nebudou moci polevit ani na sekundu. Kadaň si vytvořila jen pár zajímavých šancí, ale nevyužila je. Už příští týden se naši představí doma proti Rakovníku a budou usilovat o lepší výsledek.

EXTRALIGA Muži

TJ Plzeň Litice – HC Kadaň 15:0 (5:0, 3:0, 2:0, 5:0)

G: 3x Batík, 3x Homolka, 3x Reinhard, 2x Koryťák, Sochor, Gerlický, Uhlíř, Hes

📸 @nikimatouskova