Dorostenci na final four nedosáhli

Dorostenci HC Kadaň si vysněné final four nezahrají. V posledním dvojkole v plzeňské Hale Slavia skončily jejich naděje dřív, než došlo na obě utkání. Praga totiž senzačně porazila Slavii a výsledek, se kterým nikdo nepočítal, šance definitivně pohřbil. I tak kluci porazili Hostivař 5:3 a v zápase, ve kterém o nic nešlo, těsně podlehli slovenské Rače 4:5. Dorostenci nakonec obsadili 7. místo.

DOROSTENCI HC KADAŇ 2023/2024 horní řada (zleva: Radek Huňa, Tadeáš Firbach, Jakub Králík, Marek Sobotka, Michal Králík, trenér: Štěpán Lalík, dolní řada: (zleva: Viktor Pleskač, Nikolas Šupík, Tobias Frank, Jiří Němec, Jaroslav Běžel ml. , ležící brankáři: Lukáš Zörkler, Jan Holec

V lednu vrcholí halová sezona

Hned z kraje nového roku se opět naplno rozjede halová sezona. Muži chtějí setrvat v I. lize, zatímco dorostenci zabojují o final four. Z dalších kategorií půjdou do akce starší žáci, mladší žáci, přípravka a benjamínci. Držte nám palce, jízda začíná!

Michal Králík v zápase s Presidentem

Po podzimu jsme druzí

Podzimní část venkovní sezony 2023/2024 je za námi a v tabulce nám patří po poslední výhře 8:3 nad Bolevcem druhé místo. Na vedoucí Slavii B ztrácíme jen jeden bod, takže i na jaře budeme bojovat o celkové prvenství. Hlavním cílem zůstává postup do baráže.

Víkendové dvojkolo se ziskem čtyř bodů!

První dva soutěžní zápasy v nové sezoně mají za sebou muži. Pod vedením nového trenéra Radka Podmanického remizovali s pražskou Slavií a druhý den zvítězili na “Hliništi” v Liticích s týmem Bolevce. Po dvou těžkých zápasech mají kadaňští muži slušné čtyři body. Utkání s pražskou Slavií bylo živě vysíláno na platformě youtube, kde lze shlédnout i záznam.

HC Kadaň – Slavia Praha B 5:5 (1:2) G: Ležal, Běžel st., M. Králík, Lalík, O. Linhart – 2x Kos, 2x Plachý, L. Kožich

záznam z utkání: https://www.youtube.com/…mB0

HC Bolevec – HC Kadaň 1:2 (0:1) G: Tramba – M. Králík, L. Zörkler

Těsná prohra v Meerane

V předsezonní přípravě se kadaňští muži představili v Meerane proti týmu Chemnitzer Hockey a byla z toho těsná porážka 4-5. Utkání ale nabídlo spoustu zajímavých i kontroverzních momentů. V dodatečných nájezdech pak zvítězilo naše mužstvo 3:2. Za Kadaň čerstvě debutovali dva hráči – Nikolas Šupík a brankář Jan Holec. Premiéru si rovněž odbyl nový trenér Radek “Radůz” Podmanický. Do startu sezony je určitě co zlepšovat a přátelské utkání ukázalo, na čem je třeba zapracovat.

Chemnitzer Hockey – HC Kadaň 5:4 (3:0, 1:3, 1:0, 0:0) G: Lange, 2x Methe, Arndt, Nguyen – Ležal, Nebeský, Chroust, Lalík

nový trenér Radek Podmanický

Chemnitz Hockey vs. HC 1957 Kadaň

Nová sezona již klepe na dveře a muži se v rámci předsezonní přípravy utkají s německým celkem Chemnitz Hockey. Hrát se ale bude v nedalekém Meerane na novém umělém povrchu. Pro naše borce to bude první test před očekávanou sezonou a také první zápas pod novým trenérem Radkem Podmanickým.

Umělý povrch v Meerane zdroj: https://www.facebook.com/motormeerane/