Historie

Sportovní klub HC Kadaň byl založen v roce 1957 zakladatelem Emilem Závodným. Klub se postupně vyvíjel s bandy hokeje, který se hrál na malém hřišti s bedněním okolo za Kaolínkou. V následujících letech se klub přesunul na škvárové hřiště, na kterém stojí nový areál Emila Závodného. V období 60 a 70. let za klub hrálo několik vojáků, kteří sloužili vojenskou službu v Kadaňských kasárnách. V 80 a 90. letech se hřiště proměnilo povrchem nejdříve antuka, která napomohla k výchově nové generaci hráčů, která udělala výraznou stopu nejen klubovou, ale i reprezentační. Dorostenci se stali v roce 1986 mistry republiky jak v halovém tak v pozemním hokeji. Důležité bylo také rozšíření týmů o ženské týmy. V klubu se jim věnoval Napoleon Hrnko (Polda). Mužské a ženské složce se věnoval také Václav Soukup a s Emilem Závodným vychoval zajímavou generaci hráček, s kterými se zúčastnil soutěží a zahraničních turnajů, či soustředění v Jesenici. Muži v následujících letech hráli vícekrát o titul v halovém hokeji a získali stříbrné medaile. V roce 2000 se opět měnil povrch v přírodní trávu. Díky němu se Kadaňský hokej držel několik let v extralize a po sestupu v 1. lize. Klub se vyvíjel a dále vychoval zajímavé hráče i pro reprezentaci, kteří si zahráli v předních zahraničních týmech. V roce 2020 se sen stal realitou a po pětiletém snažení se opět měnil povrch tentokrát na ten umělý trávník nejlepší pro pozemní hokej, který dává velkou šanci nové generaci hráčů.